UC Browser dla Windows 10

UCWeb zaprezentowało właśnie swoją nową wersję przeglądarki UCBrowser UWP, która stworzona została z myślą o komputerach i tabletach działających pod kontrolą systemu Microsoft Windows 10. Program dostępny jest do pobrania za darmo w sklepie Microsoft Store.

Aplikacja została stworzona od podstaw i zyskuje wersję o numerach 1.0.360.0. Co prawda UCWeb miało już swoją przeglądarkę na desktopy opartą o otwarty kod źródłowy Chromium, firma zdecydowała się jednak rozpocząć projekt zupełnie na nowo.

Przede wszystkim całość zyskuje nowy, odświeżony interfejs, który mocno przypomina ten dostępny w programie Microsoft Edge. Co ciekawe, program już od początku oferuje multum opcji i może być świetną alternatywą dla wspomnianego pierwowzoru.

Jeśli pamiętacie pierwsze kroki z przeglądarka dostarczoną od Microsoft, tutaj możecie być bardziej spokojniejsi. UCBrowser oferuje bowiem znacznie więcej i co lepsze - nie sprawia większych problemów podczas surfowania po sieci. A oto główne funkcje, jakie oferuje aplikacja:

  • Synchronizacja między urządzeniami,
  • historia, zakładki, prosty menadżer pobierania plików, prywatne przeglądanie, możliwość importu danych z pliku .html,
  • personalizacja strony głównej,
  • wyszukiwanie głosowe,
  • gesty myszy,
  • panel z ustawieniami,
  • i inne.

Osobiście, poza kilkoma niedoróbkami w interfejsie nie doszukałem się większych niedogodności. Program wydaje się spełniać swe zadania i na pewno stanowi świetną alternatywę dla osób poszukujących nowych rozwiązań. Niestety, aplikacja została stworzona wyłącznie dla systemu Windows 10 co oznacza, że użytkownicy Windows 10 Mobile muszą obejść się ze smakiem i skorzystać z wersji przeznaczonej na mniejsze urządzenia.

Aplikacja UCBrowser UWP dostępna jest w sklepie Windows Store. Chętnych odsyłam również do wypróbowania wersji dostępnej na smartfony (i nie tylko).

Tematy:
Redakcja serwisu nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod wpisem.

Informacje dodatkowe

Kopiowanie artykułów bez zgody ich autorów zabronione.        

2016-2017 © Win10blog (v3.0)